Hakkımızda

1992 yılında K.K.T.C’de kurulan Comtech IT sektöründe ISP, WISP (Wireless ISP), Yazılım Geliştirici ve Sistem Bütünleştirici (System Integrator) olarak hizmetler vermektedir.

Bölgede, ilk yer uydu istasyonunu kurup, ilk Internet Servis Sağlayıcı (kktc.net ) özel firma olan Comtech, devlet kuruluşları, özel kuruluşlar ve dial-up kullanıcılarından oluşan geniş bir müşteri yelpazesine sahiptir. Internet hizmetleri arasında, Geniş Band Internet Hizmet Erişimi, Wireles Internet Erişimi, Statik IP, Server Barındırma , Domain Name Kaydı, Web sayfa tasarımı, Web sayfa barındırma da içeren Comtech, ASP (Application Server Provider) olarak da hizmet vermeye başlayan ilk firmadır.

E-commerce platformu konusunda müşterilerine sunduğu güvenli SSL -128 bit şifreleme sertifikasına sahip server cihazları ve güvenli bankacılık bağlantıları ( secure payment connection) ile KKTC’de bir ilki gerçekleştirmiştir. Güvenli e-commerce altyapısını müşterilerinin kullanımına açmış olup, çok farklı uygulamalar için müşteri çözümleri üretebilmektedir.

Comtech açık sistemlerle çalışmaya kendini adamış bir firma olarak, Windows ve farklı UNIX uyarlamalarından (Solaris, HP/UX, SunOS, AIX, Digital UNIX, Linux, etc.) oluşan sistem ve ağ ürünleriyle oluşan çözüm önerilerini müşterilerine sunmaktadır.

Comtech, profesyonel yazılım grubu ile de devlet ve özel sektör kuruluşları için yazılımlar geliştirmekte, özgün çözümler yanında, geliştirdiği paket programlarıyla da çözümler üretmektedir.

Programlama dilleri olarak C/C++, Java, Visual Basic, Delphi ve Perl kullanarak, desktop, client/server ve multi-tier uygulamalar geliştirilmiştir. ODBC, JDBC üzerinden Microsoft SQL server, Oracle ve diğer pek çok veritabanı sistemleri, Microsoft ActiveX/Com, HTML, XML, CGI script, Javascript, Java HTTP Servlet, Java Server Pages teknolojileri ile Windows ailesi ve UNIX platformları hedef alanlarımızdır.